Відновлення інформації
 
Блог
 
Відновлюємо цифрові фотографії з відформатованих карт пам’яті


Відновлюємо цифрові фотографії з відформатованих карт пам’яті

Виробники карт пам’яті анонсують все більш ємкі моделі, що дозволяють робити сотні й тисячі знімків без заміни карти. Але чи завжди це – перевага?

Досвідчені фотографи скоріше нададуть перевагу кільком карткам середньої місткості, ніж одній з великим об’ємом пам’яті, навіть незважаючи на необхідність заміни карт посеред знімальної сесії. Чому так?

Recovering Digital Pictures from Memory Cards

Причина – в надійності запису й зберігання даних. Якщо зникнуть фотографії на одній карті пам’яті з-поміж кількох – це ще можна якось пережити. Але втрата всіх знімків фотосесії, репортажу або далекої поїздки – вже справжня трагедія.

Що робити, якщо дані все ж були загублені в результаті ненавмисного форматування або випадкового обнулення карти? Необхідне використання спеціалізованого програмного забезпечення, за допомогою якого можна спробувати (в більшості випадків – успішно) відновити відзняте. Але перед тим, як приступити до огляду програм для відновлення фотографій, погляньмо, що може привести до втрати відзнятого матеріалу.

Що робити при пошкодженні або випадковому форматуванні карти пам’яті


Фотографії можуть зникнути або стати недоступними в результаті випадкового видалення, форматування носія (карти пам’яті або флешки). Дані може знищити (а точніше – зробити недоступними для читання) програмний збій або помилка в прошивці фотоапарата. Нарешті, невчасно перервана операція запису може пошкодити логічну структуру файлової системи. Карта пам’яті з пошкодженою файловою системою не буде визначена фотоапаратом або комп’ютером, які, швидше за все, видадуть запит на форматування (ініціалізацію) такої карти. Якщо хочеться відновити фотографії, то робити цього явно не варто.

Тепер ми впритул підійшли до моменту, коли потрібні дії з відновлення даних. Простіше й надійніше за все використовувати відповідне спеціалізоване програмне забезпечення, орієнтоване на відновлення саме фотографій.

Одним з таких продуктів є Starus Photo Recovery. Програма орієнтована на пошук і відновлення цифрових фотографій. Закладені в програму алгоритми можуть працювати як з повністю працездатними, так і з недоступними, відформатованими і пошкодженими картами пам’яті та іншими носіями (USB-флешки, жорсткі диски та ін.)

Що відбувається при спробі сканування відформатованої або недоступної карти пам’яті? Starus Photo Recovery використовує особливий алгоритм, який послідовно, сектор за сектором зчитує весь вміст карти пам’яті. Дані будуть проаналізовані в пошуках відомих програмі сигнатур, що зустрічаються у файлах поширених форматів. Програмою підтримуються всі популярні формати зображень (JPEG, GIF, PNG, TIFF і інші), а також велика кількість форматів «цифрових негативів» – RAW файлів, що створюються професійними й просунутими аматорськими моделями фотоапаратів.

По завершенні сканування знайдені фотографії відображаються у вигляді галереї. Достатньо клікнути по зображенню, щоб розгорнути його на повний екран.

Після успішного сканування власне відновлення файлів займе всього кілька кліків. Для запису збереження фотографій важливо використовувати альтернативний носій – скажімо, при відновленні даних з карти пам’яті фотографії можна зберігати на жорсткий диск, але ні в якому разі не на саму відновлювану картку. Якщо дані зберігати на тому ж самому носії, збережені файли перезапишуть і знищать видалену інформацію.

Нещодавно весь спектр продуктів для відновлення даних отримав важливі оновлення, в тому числі і програма Starus Photo Recovery. Завантажити і випробувати останню оновлену версію можна абсолютно безкоштовно!

 


Схожі статті про відновлення даних:Дата:

Comments are closed.

^