Відновлення інформації
 
Блог
 
Яскрава палітра помилок Windows і що таке синій екран смерті BSOD


Яскрава палітра помилок Windows і що таке синій екран смерті BSOD

Ймовірно, ви знайомі з відомою STOP-помилкою Windows, частіше згадуваної як “синій екран смерті” (Blue Screen of Death, BSOD). Думаю, Вам буде цікаво дізнатися, що існують різні типи таких екранів в чорному, червоному, зеленому, білому, фіолетовому, жовтому, сірому і коричневому кольорах. Детальніше про це трохи пізніше, а спочатку розберімося з найчастішою помилкою системи – BSOD.Що таке синій екран смерті (Blue Screen of Death)


Синій екран смерті або BSOD – це повідомлення про помилку, що відображається на комп’ютерах з операційною системою Windows. BSOD виникає, коли ОС Windows виявляє STOP-помилку або інший фатальний системний збій (стан, в якому операційна система не може виконувати свої операції ефективно), що призводить до зупинки системи. Це може бути викликано пошкодженими драйверами, несправними апаратними компонентами (залізом), невідповідним джерелом живлення або комплектуючі працюють не за своїм прямим призначенням. Ця помилка говорить про те, що ОС потрібен автоматичний перезапуск, щоб повернутися в нормальний робочий стан.

Розберімо детальніше, що ж таке BSOD:


Якщо ви раптом захочете запитати гугл про те, хто створив цей екран, вам буде представлено ім’я екс-президента Microsoft Стіва Баллмера. Однак це не зовсім вірно через неправильну інтерпретацію листа Чена Реймонда під назвою “Хто написав текст для Ctrl + Alt + Delete в Windows 3.1?”, яке було опубліковано такими великими журналами як The Verge, Engadget, Business Insider, DailyTech у вересні 2014 року.

У листі йшлося про фундаментальне програмне забезпечення – диспетчер завдань, що вперше з’явився у Windows 3.1, і інтерфейс, аналогічний синьому екрану смерті. Можливо, це і послужило причиною невірної інтерпретації. І хоча Реймонд усвідомлював, що була зроблена помилка, він критикував BGR.com за те, що ті “повністю сфабрикували сценарій і видали його за реальність” в публікації від 9 вересня 2014 року, де згадувалося про появу синіх екранів смерті з моменту запуску Windows NT 3.1 і у всіх наступних версіях. Вважали, що весь подальший розвиток призводив до ще більш частих збоїв, нестабільності операційної системи. Особливо різко критикували серію Windows 9x, якій довелося пережити найбільшу кількість BSOD через несумісних DLL-файлів і помилок ядра.

Що викликає синій екран смерті?


Офіційне ім’я BSOD – STOP-помилка, викликана тим, що програмне забезпечення на рівні ядра стикається з деякими неполадками, і користувачам не залишається нічого, окрім як перезавантажити систему. BSOD в більшості випадків є результатом помилок, пов’язаних з обладнанням у вашому пристрої.

Синій екран смерті є кодом помилки, призначеним їй ім’ям і текстом, що пояснює, що ж сталося з комп’ютером. Це може статися через приховані процеси шкідливих програм або інших пошкоджених файлів, що в підсумку призводить до збою системи, а іноді навіть до втрати всіх даних.

У момент, коли відбувається помилка, Windows створює файл, в якому зберігається вся інформація про подію BSOD і використовує його для пошуку вирішення виниклого збою в системі. Ви можете скористатися засобом перегляду подій Windows для перегляду інформації та неполадок. Пізніші версії операційної системи включають в себе файл дампа, який в разі непередбаченого збою зберігає в собі всю інформацію з диска.

Способи вирішення питання синього екрану смерті.


Проведіть перевірку ПК на наявність шкідливого програмного забезпечення. Можливо, справжнім винуватцем, що викликав збій системи, є вірус, який переховується всередині вашого комп’ютера. Проскануйте свій пристрій і видаліть ці програми, якщо вам часто доводиться стикатися з BSOD.

Оновлення драйверів. Не завжди можна в усьому звинувачувати шкідливе ПЗ, іноді причиною синіх екранів смерті можуть стати драйвери, які відповідають за стабільне функціонування вашого заліза. Пошкоджені файли можуть викликати BSOD і змушувати вашу систему виконувати операцію перезапуску. Якщо вам часто доводиться стикатися з цією STOP-помилкою, не забудьте оновити драйвери.

Запуск в безпечному режимі. Спробуйте запустити операційну систему в безпечному режимі, щоб перевірити, чи не зникла проблема. У цьому стані Windows запускає тільки основні служби, що дозволить вам перевірити, чи винні драйвери в цій ситуації, чи ні.

Скористайтеся відновленням системи. Відкат стану Windows до попередніх станів може виявитися корисним, оскільки здатний усунути причину синього екрану смерті. Якщо у вас Windows 8.1, ви можете знайти цю утиліту, пройшовши шляхом Панель управління> Всі елементи панелі управління (Маленькі / Великі значки)> Відновлення.

Альтернативний варіант: Панель управління> Пошук і виправлення програм у графі Система і безпека> Відновлення.

Перевірка обладнання. Перевірте наявність помилок пам’яті за допомогою вбудованих інструментів на вашому комп’ютері. Буде корисно дізнатися температуру вашого пристрою, в цьому допоможе утиліта Speccy, яку можна завантажити на просторах інтернету. BSOD цілком можуть викликати несправні жорсткі диски. Якщо пам’ять і температура вашого комп’ютера в порядку, спробуйте звернутися до технічного фахівця для діагностики пристрою.

Перевстановлення Windows. Якщо у вас не виходить знайти рішення для питання BSOD, перезавантажте Windows. Це дозволить позбутися від загроз синього екрану смерті, які час від часу отримує ваш девайс.

Синій екран смерті завжди був тут і буде переслідувати вас. Ви повинні зміцнити в собі воїна, загартуватися, вступити в сутичку з нерівною силою і узяти гору! Покажіть синьому екрану смерті, чого ви варті і на що здатні, будьте рятівником свого ПК!

Залишімо ці героїчні саги, просто тримайте в пам’яті кілька речей:

  • 1.Стабільно оновлюйте свій ПК.
  • 2.Регулярно перевіряйте систему на наявність шкідливого ПЗ.
  • 3.Двічі замислюйтесь перед установкою невідомого ПЗ.
  • 4.Ніколи не вимикайте комп’ютер безпосередньо з джерела живлення, бо це може призвести до пошкодження файлів Windows.

Одна тільки поява синього екрана смерті здатна викликати паніку початківців, але те, що до вашої системи смерть може прийти в різних кольорах, мабуть, викликає деякий подив. Ці екрани можуть бути як ознакою вже існуючої проблеми, так і виявитися попередженням перед чимось серйозним.

Види екранів смерті


Синій екран смерті(Blue Screen of Death, BSOD)


Вище розглянутий синій екран смерті став найбільш популярним серед інших помилок системи, оскільки він зустрічається користувачами набагато частіше, ніж інші.

Чорний екран смерті (Black Screen of Death, BkSOD)


Чорний екран смерті вже далеко не нова помилка, яку ми можемо зустріти в Windows. Він існує з тих пір, як люди почали грати в ігри на Windows 3.x і виникав, коли відбувалася критична системна помилка. Ед Браун, співробітник ІТ-підрозділу Coca-Cola, першим у 1991 році дав цій помилці ім’я Black Screen of Death.

Більш нові операційні системи Windows, такі як Windows 7, 8, 10, теж відображають чорний екран смерті, коли відбувається збій у завантаженні MBR в момент запуску системи. Це відбувається, коли відсутній якийсь важливий DLL-файл або якщо ви стиснули свій диск і операційна система не може швидко розпакувати його. При пошкодженій завантажувальній області диска (записи MBR), відновити інформацію з жорсткого диска вам допоможе інструмент Starus Partition Recovery.

Червоний екран смерті (Red Screen of Death, RSOD)


Червоний екран смерті відображається, коли у вашій системі Windows присутня неполадка з встановленою графічною картою. Відомо, що RSOD вперше з’явився в Windows 98 і Windows Vista. Однак це може не заважати нормальному завантаженню вашої операційної системи, оскільки помилка стосується тільки графічної частини.

Також існують інші екрани смерті, в інших кольорах, але вже в інших ОС.

 


Схожі статті про відновлення даних:Дата: Теги: , ,

Comments are closed.

^